Ankara Halı Yıkama

Ankara Maviş Temizlik Firması olarak Müşterilerimizden alınan halılar, zamanla halı bünyesine nüfuz etmiş olan tozlarından ve artıklardan arındırılmak amacıyla ortalama 20 dakika süreyle toz dolabında işlemden geçirilir.

HAVUZLU YIKAMA
El dokuması İthal İpek ve hassas halılarda kullanılan yöntemlerden biridir.

SULU SİSTEM
Fabrika halı yıkama evinize gelen ücretsiz servis aracımız halılarınızı makbuz karşılığı teslim alır. Cinsine ve özelliğine göre ayırt edilen halı; Halılar üzerinde yaşayan, gözle görülmeyen fakat sayıları yüz binleri bulan ev tozu akarlarına karşı etkili dezenfektan karışımlı çok özel kimyasallarımız ile sektörde kabul görmüş en iyi makina, sistem ve işçilik ile derin bir temizlikten geçer.

SERVİS AŞAMASI
Sıkma işlemi tamamlandıktan sonra kalan neminde kuruması için askılara yerleştirilir. Kuruma işlemi bitince kontrolü yapılarak AMBALAJLANIR Servise hazır hale gelmiştir .

YIKAMA SONRASI
Havuzdan çıkan halılar fırçalama makinesiyle ön ve arka yüzü ithal halı şampuanı ve sertlik derecesi ayarlanmış sularımızla fırçalanır ve durulanır. Özel kimyasallarımızla halı saçakları beyazlatılır.

Merak Ettikleriniz

Halılarımı neden temizletmem gerekiyor?

Halılar, kullanım alanlarındaki gözle görülmeyen toz ve bakterileri tüylerinde tutar. Günlük yapılan temizleme işlemleri halıların hav aralarına inen, gözle görülemeyen kirleri temizlemek için yeterli olmaz. Bu yüzden bu işlemi düzenli aralıklarla profesyonel ellere bırakmanız gerekmektedir..

Halılarımı ne kadar sıklıkta temizletmem gerekiyor?

Düzenli ve programlı bir bakım halılarınızın çabuk kirlenmesini ve yıpranmasını engelleyecektir. Normal şartlarda halıların trafik seviyesine en uygun ve yıkamaya en elverişli zaman belirlenmeli ve her mevsim geçişinde yıkanmalıdır..

Her lekeyi çıkarma garantisi veriyor musunuz?

Halıların yüzeyinde leke oluştuğunda buna anında müdahale çok önemlidir. Lekeye uzun zaman önce maruz kalmamış bütün halılarınızda kullandığımız çözelticiler ve özel şampuanlarla lekeleri çıkartma garantisi veriyoruz..

Halıların alınıp-teslim süresi nedir?

Sipariş yoğunluğuna göre bu süre değişmektedir. Genel olarak siparişi verdiğiniz gün veya ertesi gün halılarınız alınır. Makine halılarınızın 3, el halılarınızın 5 gün içerisinde teslimi gerçekleşir..

Halılarım teslim esnasında muhafazası sağlanacak mı?

Halılarınız temizleme ve kurutma işlemi sonrasında son kontrolleri yapılır ve etiketlenerek ambalajlanır. Bu durumda teslim süresinde halılarınızın kirlenmesi önlenir. .

Doğru temizlik metot ve materyalleri nelerdir?

Her halıya uygun olan tek bir temizlik metodu yoktur. Bu nedenle, halınızın maruz kalacağı trafik yoğunluğuna ve halınızın türüne en uygun metot ve temizlik ürünlerini seçmeniz gereklidir..

Noktasal döküntüler ve lekelerde ne yapmam gerekiyor?

Bütün leke ve döküntüler için anında noktasal temizliğe ihtiyaç vardır. Kırıntı ve yemek parçacıkları temizlenmediği takdirde leke oluşumuna yol açar. Lekeye anında müdahale edildiğinde leke sabitlenmez ve temizlenmesi kolay olur. Sağlıklı bir temizlik ve halının uzun ömürlü olması için lekeye maruz kalan halılar profesyonelce temizletilmelidir..

Halılarımın üzerinde aşınmalar oluştu ne yapmam gerekiyor?

Halılarınız zamanla deformasyona uğrayabilir. Kullanılan mobilyaların uyguladığı baskı halı yüzeyine zarar verebilir. Bunu engellemek için mobilyalarınızın yerlerini değiştirebilir ve de baskı yerlerine parçalar koyarak halı yüzeyini koruyabilirsiniz..

Halı yıkama işlemi sonrası halılarım çabuk kirlenir mi?

Temizletme işlemi sonrasında halıların çabuk kirlendiği düşüncesi yanlıştır. Profesyonelce ve titizlikle yapılan temizliğin ardından, halıların hav aralarındaki kirler yüzeyden temizlenir. .

Bizi Arayın