Ankara Okul Dersane Temizliği

Temizlik sektörü içinde yer alan en önemli temizlik alanlarından biri de hiç şüphesiz okul temizliğidir. Ticari boyutu bir yana olayın çocukların sağlığı söz konusu olduğu için çok daha dikkat ile yaklaşılması gerekilen bir başka boyutu da ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle Ankara Maviş Temizlik firmamız okul temizliklerine son derece büyük önem göstermektedir. Bu sayede sunulan hizmetler her zaman hijyenik ve üst düzey bir bakış açısı ile yorumlanmaktadır.

Okul Temizliği yapmak başlı başına sorumluluk isteyen bir alandır. Bu alanda hizmet verecek olan her personel ayrı ayrı önem taşımaktadır. Bu nedenle okul temizliğinin yapılış şekli ve uygulanış şekli son derece büyük önem kazanmaktadır. Bu alanda temizlik hizmeti verecek olan tüm personelin öncelikli olarak esnek çalışma saatlerine ayak uydurabilmesi ve okulun boş olduğu anlarda ya da öğrencilerin derste olduğu anlarda temizlik hizmetlerini sunabilme yeteneğine sahip olması büyük önem taşımaktadır. Bu sayede hem kaliteli temizlik hizmeti oluşturulurken hem de okulların genel işleyiş düzenlerine aykırılıklar ortadan kalkacaktır.

Okul Temizliği yapan personellerin her zaman güler yüzlü nazik ve çocuklar ile iyi iletişim kurabilen kişiler olması büyük önem taşımaktadır. Zira bulabildiği her şey ile oynamayı amaçlayan miniklerin dünyasında temizlik hizmetleri son derece ilgi çekici bir hal alabilmektedir. Bu alanda dikkatli olmak ve çocukların temizlik alanlarında uzakta kalmasını sağlamak son derece kilit öneme sahiptir. Öncelikle temizliğin yapılabilmesi için söz konusu alt yapıların oluşturulmuş olması gerekmektedir.

Okul Temizliği yapan ekiplerin dikkat etmesi gerektiği bir başka önemli konuda hiç şüphesiz yapılan temizliğin doğru ve ciltlere zararsız ürünlerden seçilmiş olmalarıdır. Öncelikle firmamız bünyesinde yer alan tüm temizlik ürünleri özenle seçilmekte ve bu sayede yapılacak temizlik boyunca hijyenik ortam kesin bir şekilde sağlanmaktadır.

Okul Temizliği yaparken gözden kaçmaması gereken bir başka konu ise en ufak detayın dahi atlanmamasıdır. Bu çocukların bulunduğu ortamlarda son derece büyük riskler oluşturabilmektedir.

Okullarda en çok tüketilen temizlik malzemeleri;

Çamaşır Suyu

Ultra Çamaşır Suyu

Yüzey Temizleyici

Arap Sabunu

Paspaslar

Mop

Tek ve Çift Kovalı Press Araba

Kat Temizlik Arabası

Çöp Torbaları

Eldivenler

Bizi Arayın